اینتل یا ای ام دی؟

اینتل یا ای ام دی؟

دسته بندی:

قیمت: رایگان

تعداد نمایش: 491 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۲۲ آذر ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۲۲ آذر ۱۳۹۵

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

اکنون دیگر زمان سی‌پی‌یوهای پرسروصدا و پرحرارت گذشته است و دیگر صدایی از کامپیوترهای رو میزی شنیده نمی‌شود. لپ‌تاپ‌های داغ شونده نیز به ندرت دیده می‌شوند. البته باید اذعان کرد کامپیوترهای رومیزی دیگر در شرف جایگزین شدن با لپتاپ‌ها هستند به طوری که طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۳ انجام شده است، فروش آنها نزدیک به ۱۰ درصد کاهش داشته است و نزدیک به ۱۲ درصد مردم به دنبال دستگاه‌هایی بودند که مصرف باتری و انرژی کمتری داشته بوده و البته ارزان قیمت هم باشد.

در نتیجه همه نگاه‌ها به دو خانواده بزرگ تولیدکننده مغز متفکر رایانه‌هاست. کمتر از یک دهه پیش دو کمپانی اینتل و ای‌ام‌دی جهان رایانه‌ها را تسخیر کرده بودند. امضای صوتی لوگوی اینتل در هر جایی که لپتاپ‌های اینتلی به فروش می‌رسید، شنیده می‌شد و آینده درخشان ای‌ام‌دی نیز با تولید کارت‌های گرافیک ATI از سال ۲۰۰۶ تضمین شده بود. حضور لاینقطع این دو کمپانی در بازار لپتاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی، و دور شدن از بازار تبلت‌ها و گوشی‌ها (البته تا اندازه‌ای) باعث شده تا دیگر کمپانی‌ها، مانند ARM،VIA و کوالکام نیز بتوانند در این حوزه‌ها قد علم کنند.

اینتل یا ای ام دی؟" rel="nofollow" onclick=" return false;" style="text-decoration:none; color:#000000; font-size:11px; line-height:20px;"> Share

پاسخ دهید